Priatelia, tento rok sme sa v Pure rozhodli, že mesiac júl bude u nás venovaný bezplastovému – plastic free životu. Inšpirovala nás k tomu asociácia Plastic Free Foundation založená v roku 2017 v Austrálii, ktorá spája ľudí po celom svete. Z dobrého nápadu miestnej iniciatívy sa stalo globálne hnutie. Jednotlivci, školy ale aj organizácie sú súčasťou riešenia znečisťovania našej planéty plastovými odpadmi. Jej kľúčová kampaň Plastic Free July podporuje ľudí na ceste k znižovaniu plastového odpadu a vyhýbaniu sa plastom na jedno použitie.

My sme sa rozhodli zobrať náš najobľúbenejší plastic-free produkt – PURA fľašu – do mesta a otestovať jej skutočne široké možnosti využitia. Ukázala sa ako skvelý sparring partner do života bez plastov a odpadu. Ušetrila jednorazový pohárik na kávu so sebou, plastový pohár a slamku pri fresh šťave a dokonca aj jednorazovú misku na polievku v reštaurácii 🙂 Aby toho nebolo málo, nechali sme si do PURA termo fľaše “načapovať” točenú zmrzlinu a pochutili sme si na nej v kancelárii.

 

 

No nie len Pura je skvelým plastic free produktom. Používame mnoho iných, ktoré vám s radosťou predstavíme. Počas mesiaca júl vám budeme prinášať inšpirácie a alternatívy na redukciu plastov v bežnom živote. Ukážeme vám, že aj jednoduché riešenie môže byť veľmi „smart“. Sledujte nás na facebooku, alebo instagrame, komentujte, zdieľajte, inšpirujte ostatných svojimi tipmi.

 

Väčšina z nás systém nezmení, ale môžeme ovplyvniť, čo v tom systéme urobíme my a svojou troškou prispieť k veľkej zmene. 

Poďte do toho s nami!

 

PRE VIAC PLASTIC FREE TIPOV NÁS SLEDUJTE: