Leto plné oddychu a nových zážitkov pomaly končí a znova nás čaká každodenný kolobeh povinností s našimi školákmi. Ráno vstať, pripraviť raňajky aj desiatu, ranná hygiena, obliekanie a šup do školy. Na prípravu desiaty by sme si mali vyhradiť dostatok času, pretože je pre deti veľmi dôležitá. Mala by byť samozrejme hlavne zdravá, pestrá a bez jednoduchých cukrov, ktoré neprospievajú detskej pozornosti na hodinách. Množstvo a zloženie je samozrejme veľmi individuálne a závisí aj od toho, čo zvyknete podávať na raňajky a kedy váš školák obeduje. Desiata by však nemala byť náhradou raňajok.

My sa dnes nebudeme venovať obsahu, ale obalu. Zdravá desiata patrí do “zdravého” obalu. A jednorázové obaly a sáčky to nie sú. Našťastie to dnes vďaka moderným inovatívnym produktom už ide aj bez mikroténových vrecúšok, PET fliaš a bez iných jednorázových obalov, ktoré zaťažujú životné prostredie a ich bezpečnosť je testovaná len na jedno použitie.

Zeleninku, ovocie ale aj pečivo môžete zabaliť do ekologického obalu BEE’S WRAP, ktorý je výborný na balenie a uskladnenie potravín, ktoré tak vydržia čerstvé neuveriteľne dlho. Zabaľte sendvič do obalu Bee’s Wrap, obaľte ho konopným povrázkom a ten obtočte okolo dreveného gombíka. Štýlové a zdravé! Bee’s Wrap je vyrobený z organickej bavlny napustenej včelím voskom, organickým jojobovým olejom a živicou zo stromov. Použite teplo svojich rúk a obaľte Bee’s Wrapom potravinu alebo nádobu. Keď Bee’s Wrap vychladne (v priebehu niekoľkých sekúnd), udrží svoj tvar. Po použití stačí umyť čistou studenou vodou, nechať uschnúť a použiť znova. Bee’s Wrap je umývateľný, znovu použiteľný a kompostovateľný… a krásne vonia 🙂

Svojmu školákovi už môžete zabaliť na desiatu aj jogurt alebo pyré bez toho, aby ste sa báli že sa mu rozleje v školskej taške, alebo že lyžičkou to cez akčnú prestávku nedá bez nehody. Vďaka membráne proti rozliatiu sú silikónové kapsičky Squeasy Gear vhodné aj pre tých najneposednejších.  Ak nechcete kupovať jednorázové kapsičky, ktorých zloženie je často nie úplne ideálne a uprednostňujete zdravú domácu stravu, ideálnym pomocníkom pre vás bude kapsička Squeasy Gear. Naplníte ju obľúbeným kašovitým jedlom a dieťa si ho vychutná kedykoľvek počas dňa priamo z kapsičky. Vyrobené z kvalitného a odolného potravinárskeho silikónu, bez BPA, PVC, ftalátov, vhodné aj do umývačky riadu a mrazničky.

Stasher vrecko je rovnako deálny spoločník do školy, na výlety a kdekoľvek ho budete potrebovať. Vhodné na drobné ovocie, nakrájanú zeleninku, oriešky, cereálie a veľa iného. 100% silikónové vrecko najvyššej kvality je vyrobené v súlade s európskymi potravinovými štandardmi. Stasher vrecko má inovatívne tesniace uzatváranie, ktoré je vzduchotesné. V stasher vrecku možno potraviny aj mraziť a variť a je vhodné aj pre mikrovlnné rúry. Vďaka opakovanému používaniu šetríte životné prostredie.

A na záver to najdôležitejšie – tak veľmi potrebná a často zanedbávaná hydratácia. Vôbec nemusíme polemizovať o tom, čo piť. Čistá voda je jasná voľba. Na Slovensku máme jednu z najkvalitnejších pitných vôd priamo vo vodovode. Takže “načapovať” do Pura fľaše a budete mať zdravý nápoj vždy po ruke. Pura fľaša je prvá fľaša na trhu celkom bez plastu a jediná na svete získala certifikát MADE SAFE® Nontoxic, ktorý testuje obsah a uvoľňovanie škodlivých látok vysoko nad rámec zákonných požiadaviek. Patentovaný systém umožňuje použiť akúkoľvek Pura fľašu s akýmkoľvek Pura uzáverom. Jednoducho tak zmeníte dojčenskú fľašu na fľašu s náustkom, slamkou alebo športovým uzáverom a môžete ju používať mnoho rokov. Veľké plus pre školákov – Pura fľaše sú nerozbitné. V ponuke sú aj termo fľaše, ktoré v lete udržia nápoj osviežujúco studený alebo v zime príjemne teplý.

Školský rok môže začať so zdravo zabalenou desiatou. Má zmysel robiť to inak 😉